Zielone budynki okiem branży eko-budownictwa

Skupienie organizacji branżowych budownictwa ekologicznego na „zielonych budynkach w nowej zielonej gospodarce” ma na celu podkreślenie kluczowej roli, jaką ma promowanie zrównoważonego rozwoju i redukcja emisji dwutlenku węgla w odbudowie naszej gospodarki i tworzeniu zielonych miejsc pracy. Jest wiele wydarzeń i dyskusji, do których warto dołączyć. Szczególnie, że rola eko-budownictwa ciągle wzrasta.
Budować Czy budować ekologicznie? Budować Czy budować ekologicznie?

W tym roku wrześniowy Tydzień Budownictwa Ekologicznego odbył się pod hasłem „Zielony budynek w nowej zielonej gospodarce”. W związku z tym Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) zorganizowało 14-23 września odpowiednik tego wydarzenia w Polsce w postaci Zielonego Tygodnia Budownictwa Zrównoważonego.

20 września w Warszawie została zorganizowana konferencja prasowa mająca na celu poinformowanie o rozwoju zielonego budownictwa w naszym kraju. Spotkaniu przewodniczył Rafał Schurma prezydent PLGBC, a wśród prelegentów znaleźli się Dominika Czerwińska (World Green Building Council), Dariusz Stasik (Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej), Agnieszka Kalinowska Sołtys (APA Wojciechowski sp. z o. o.) oraz Marek Kuryłowicz (Kuryłowicz & Associates). Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się dlaczego budownictwo ekologiczne jest tak istotne, oraz w jaki sposób PLGBC oraz inne organizacje GBC zrzeszone w WorldGBC starają się uczynić budynki bardziej bezpieczne dla naszego zdrowia, przyjazne dla środowiska i kieszeni.

Skupienie WGBW na „zielonych budynkach w nowej zielonej gospodarce” ma na celu podkreślenie kluczowej roli, jaką ma promowanie zrównoważonego rozwoju i redukcja emisji dwutlenku węgla w odbudowie naszej gospodarki i tworzeniu zielonych miejsc pracy.

Informacja prasowa, PLGBC