Zadbaj o sprzęt ogrodowy po sezonie

Data publikacji: 05-11-2017

Po ostatnich jesiennych porządkach w ogrodzie nie powinniśmy zapomnieć o zabezpieczeniu urządzeń ogrodowych. Jeśli odpowiednio zadbamy o nie przed nadejściem chłodów, będą nam bezawaryjnie służyć od pierwszych dni wiosny. Kilka porad od firmy STIGA.

Jak czyścimy sprzęt ogrodowy? Jak czyścimy sprzęt ogrodowy?
Ogrodowo na jsień Ogrodowo na jesień
Takze jesienią przydadzą się ... Takze jesienią przydadzą się ...Niezabezpieczony i niewyczyszczony po sezonie sprzęt ogrodowy łatwo ulega rdzewieniu oraz innym zniszczeniom, które mają wpływ nie tylko na bezawaryjną pracę urządzeń, ale i bezpieczeństwo ich użytkowników – ostrzega Marcin Liszyński, ekspert STIGA.
OSTRZA JAK BRZYTWA

Po kilku miesiącach systematycznej pracy ostrza urządzeń tnących mogą się stępić i zużyć. - Po ostatnim przycinaniu trawnika i gałęzi powinniśmy dokładnie przyjrzeć się nożom tnącym kosiarek, sekatorów i nożyc – mówi ekspert STIGA.

W przypadku kosiarek należy zlikwidować luzy w ich mocowaniu i jeśli jest to konieczne, ponownie naostrzyć. Ostrza sekatorów i nożyc radzę dokładnie wyczyścić roztworem alkoholowym lub rozpuszczalnikiem.
Nie wolno także zapomnieć o dokładnym umyciu sprzętu przed pierwszymi przymrozkami, kiedy jeszcze będziemy mieć pewność, że zdążą całkowicie wyschnąć. Wszelkie ruchome części narzędzi można również dodatkowo zabezpieczyć olejem do konserwacji maszyn, aby po zimie nie było problemu z ich rozruchem.

SILNIK W PORZE MROZÓW

Zanim schowamy spalinową kosiarkę, sekator czy podcinarkę do przewiewnego i suchego miejsca, by tam przezimowały, powinniśmy zadbać o ich silniki. - Urządzenia spalinowe wymagają wypalenia całej benzyny, nie można jej zostawić wewnątrz zbiornika na zimę – taki zabieg pozwoli uchronić silnik przed uszkodzeniami – mówi ekspert STIGA.

Pozostałej w zbiorniku benzyny nie wolno po prostu wylać. Żeby całkowicie się jej pozbyć należy pozostawić urządzenie włączone tak długo, aż silnik nie zgaśnie z powodu braku paliwa.

Ważne, aby konserwować urządzenia ogrodowe w sposób wskazany bezpośrednio przez producenta w załączonej przez niego instrukcji obsługi. - Niepoprawne obchodzenie się z preparatami konserwującymi może bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Nie zapominajmy także, że jeżeli nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie zająć się zabezpieczaniem urządzeń przed zimą, powinniśmy skorzystać z pomocy specjalistów – radzi ekspert STIGA.Źródło: Informacja prasowa

Komentarze Czytelników:

Data dodania: 2015-12-11 19:15:28 46ZVC7y5P

I drop a comment when I like a arictle on a site or I have something to add to the conversation. Usually it's triggered by the sincerness displayed in the arictle I browsed. And after this post Mc3a5ndag | Jamie. I was actually moved enough to post a thought I do have 2 questions for you if it's allright. Could it be just me or does it look like like some of these responses come across like they are coming from brain dead people? And, if you are posting on additional online social sites, I would like to follow everything new you have to post. Would you list the complete urls of your social pages like your Facebook page, twitter feed, or linkedin profile?

Skomentuj ten artykuł:

ttt

Gry Mojego Ogrodnika

Puzzle

Prosta gra w układanie puzzli o tematyce ogrodniczej, ekologicznej i turystycznej. Czysta przyjemność :-)

Pamięć Ogrodnika

Gra Pamięć Ogrodnika polega na szybkim kojarzeniu różnych ogrodowych elementów w pary.

Co to za roślina?

Spróbuj zgadnąć, jaka roślina kryje się za zdjęciem, widząc jeden jego fragment.

Segreguj odpady

Potrafisz segregować odpady ? :-) Sprawdź czy dobrze to robisz dzięki małemu testowi ...