Świeża nać pietruszki zimą

Świeża nać pietruszki zimą

Data publikacji: 14-02-2018

Uprawa pietruszki zimą w domu to idealne rozwiązanie na niedobór witamin zimą dla całej rodziny. Wystarczy korzeń pietruszki, ziemia i troszkę chęci.


Pietruszka to roślina korzeniowa uprawiana w klimacie umiarkowanym, co oznacza iż nie wymaga wysokich temperatur, ale w czasie krótkich dni zimy potrzebuje przede wszystkim światła oraz trochę wilgoci. Najważniejsze to zachować proporcje: im więcej ciepła tym większe zapotrzebowanie na światło i wilgoć. Jednak z tym ostatnim czynnikiem nie możemy nigdy przesadzić. Lepiej lekko przesuszyć korzeń niż go zalać, gdyż szybko zgnije.

Skąd pietruszkę mieć zimą?

Najprostszym sposobem jest kupno sadzonek pietruszki naciowej w markecie. Później jednak trudno utrzymać ją w domu, gdyż w naszych mieszkaniach jest cieplej i panuje mniejsza wilgotność powietrza. Dlatego warto przesadzić zioła do większej doniczki z dodatkiem dobrej ziemi.
Jak uprawiać zioła w mieszkaniu

Możemy także wysiać nasiona. Nie jest to sposób dla niecierpliwych, gdyż nasiona pietruszki kiełkują kilka do kilkunastu dni, później roślina musi wyrosnąć co sprawi iż docelowy efekt otrzymamy dopiero po kilkunastu tygodniach.

Chyba najstarszym sposobem, polecanym także dla amatorów ogrodników jest pędzenie korzeni pietruszki. Wsadzamy je do dobrej jakości ziemi (tak aby sam szczyt korzenia był widoczny), ustawiamy w miarę ciepłym miejscu i podlewamy umiarkowanie, ziemia musi być lekko wilgotna. Gdy pojawią się pierwsze liście zapewniamy dużo światła.

Autor: Redakcja Mól Ogrodnik

Skomentuj ten artykuł:

ttt

Gry Mojego Ogrodnika

Puzzle

Prosta gra w układanie puzzli o tematyce ogrodniczej, ekologicznej i turystycznej. Czysta przyjemność :-)

Pamięć Ogrodnika

Gra Pamięć Ogrodnika polega na szybkim kojarzeniu różnych ogrodowych elementów w pary.

Co to za roślina?

Spróbuj zgadnąć, jaka roślina kryje się za zdjęciem, widząc jeden jego fragment.

Segreguj odpady

Potrafisz segregować odpady ? :-) Sprawdź czy dobrze to robisz dzięki małemu testowi ...