Pozbądź się zalegającego śniegu ze swojego ogrodu

Data publikacji: 16-01-2018

Zima to jedna z najbardziej efektownych pór roku. W ciągu kilku godzin potrafi pokryć całe nasze otoczenie śnieżnobiałą pierzyną. Najmłodsi zwykle długo wyczekują zimy, dla nich nie ma nic przyjemniejszego niż zabawa w śnieżnym puchu. Jednak zalegające zaspy na tarasach, ścieżkach, drogach dojazdowych to mniej przyjemna strona zimy.

Walka ze śniegiem w ogrodzie to ciężka i żmudna praca. Jednak jest ona potrzebna, aby bezpiecznie poruszać się wokół domu, na tarasie, po ścieżkach w ogrodzie czy drogach dojazdowych do garażu. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, a na pokrytych lodem ścieżkach i podjazdach łatwo się poślizgnąć.

Usuń śnieg z ogrodu

Usuwając śnieg i lód z naszych posesji, należy wystrzegać się metod, które mogą zniszczyć nasz ogród. Posypywanie ścieżek i podjazdów solą może nie tylko zniszczyć naszą odzież czy karoserię auta. Sól, przedostając się do ziemi, staje się niebezpieczna dla roślin, które mają przez jej działanie utrudniony dostęp do wody. W trosce o bezpieczeństwo naszych najbliższych i zdrowie przydomowych zieleńców GARDENA poszerzyła ofertę narzędzi ogrodowych z serii combisystem o łopaty do śniegu, które poradzą sobie w każdych warunkach. Do pojazdów, asfaltu i powierzchni gładkich GARDENA poleca łopatę z krawędzią ze stali szlachetnej o szerokości pracy 50 cm. Blat łopaty został wykonany z tworzywa sztucznego, wytrzymałego na temperatury do -40 stopni Celsjusza. Dodatkowo gładka powierzchnia i optymalny kąt pracy narzędzia ułatwia zrzucanie śniegu, a wysokie krawędzie boczne zapobiegają spadaniu śniegu.

Usuń śnieg ze ścieżek i chodników

Usuwanie śniegu z posadzek lub ścieżek wykonanych z kostki brukowej powoduje wiele hałasu. Do tego typu prac GARDENA poleca łopatę z krawędzią z tworzywa sztucznego, które chroni podłoże i zapewnia cichą pracę. Aby praca z narzędziami z serii combisystem była wygodniejsza, GARDENA proponuje aluminiowy trzonek 130 combisystem. Pozwala on na ergonomiczną pracę w pozycji stojącej, a specjalnie zaokrąglony uchwyt ułatwia pracę. Ze względu na uniwersalne podłączenie trzonka może być on wykorzystany z innymi narzędziami z serii combisystem.

„Pamiętajmy, że zima to nie tylko ośnieżone ścieżki i trawniki, ale również dachy domów. Odpowiedzialność pozbycia się śniegu z dachu spada na właścicieli, najemców i administratorów. Dlatego pamiętajmy, aby systematycznie usuwać śnieg z dachów i wiszące sople lodu. Są one niebezpieczne dla naszych bliskich, a dodatkowo mogą kosztować nas mandat” – radzi Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.

Komentarze Czytelników:

Data dodania: 2013-01-31 15:30:20 Darek

Ja na szczęście na bieżąco pozbywałem się śniegu, przy pomocy odśnieżarki Stiga było to bezproblemowe.
Jakbym zaniedbał odśnieżanie to nie wiem, czy dałbym radę zrobić to za jednym zamachem.

Skomentuj ten artykuł:

ttt

Gry Mojego Ogrodnika

Puzzle

Prosta gra w układanie puzzli o tematyce ogrodniczej, ekologicznej i turystycznej. Czysta przyjemność :-)

Pamięć Ogrodnika

Gra Pamięć Ogrodnika polega na szybkim kojarzeniu różnych ogrodowych elementów w pary.

Co to za roślina?

Spróbuj zgadnąć, jaka roślina kryje się za zdjęciem, widząc jeden jego fragment.

Segreguj odpady

Potrafisz segregować odpady ? :-) Sprawdź czy dobrze to robisz dzięki małemu testowi ...