Prace w ogrodzie

Gutacja czyli ta roślina wcale nie płacze

Gutacja jest zjawiskiem określającym wydzielanie przez rośliny wody w stanie ciekłym. Nietypowe dla nas wszystkich przyzwyczajonych do pobierania wody i transpiracji przez nasze roślinki. Niedoświadczonemu ogrodnikowi może się wydawać, że roślina pła...

czytaj więcej »
Data publikacji: 04-06-2010, Ilość komentarzy: 0

Patison - bliski krewniak dyni

Patison to odmiana dyni zwyczajnej, którą uprawiamy od wielu lat wraz z dynią, cukinią i ogórkiem jako główny plon. Nie wymaga dużej ilości zabiegów, a jedynie miejsca, gdyż jedna dojrzała roślina zajmuje prawie metr kwadratowy powierzchni. ...

czytaj więcej »
Data publikacji: 13-10-2009, Ilość komentarzy: 0

Kawon czyli popularny arbuz

Arbuz jest rośliną należącą do rodziny dyniowatych, którą możemy uprawiać jako roślinę eksperymentalną. Ma bardzo duże wymagania klimatyczne i glebowe, pomimo iż najlepiej z dyniowatych znosi suszę.

czytaj więcej »
Data publikacji: 02-10-2009, Ilość komentarzy: 0

Uprawa cukinii

Cukinia jest bardzo popularnym warzywem - uprawianym w Polsce od wielu lat. W ciągu sezonu jedna roślina może wydać od 25 do 40 sztuk owoców. Uprawa cukinii nie jest trudna, choć wymaga dużo miejsca.

czytaj więcej »
Data publikacji: 01-10-2009, Ilość komentarzy: 1

Fasola szparagowa

Fasola pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej. W XVI wieku dotarła i rozpowszechniła się w Europie. Jak przystało na roślinę warzywną jej strąki zawierają bardzo dużą ilość białka oraz witamin.

czytaj więcej »
Data publikacji: 24-08-2009, Ilość komentarzy: 0

Uprawa papryki w polskich warunkach

Capsicum annuum to łacińska nazwa papryki, którą uprawiamy w naszych szklarniach i ogródkach. Jest rośliną jednoroczną, znaną w Europie od wielu wieków jako roślina przyprawowa i lecznicza.

czytaj więcej »
Data publikacji: 14-08-2009, Ilość komentarzy: 1

Sałata masłowa

Sałata masłowa należy do grupy sałat siewnych, znanych w Starożytnych krajach już w V i IV wieku p.n.e. Sałata masłowa to jedna z form sałaty głowiastej, tworzącej rozetę ze starszych liści, a z młodszych wewnętrzną główkę.

czytaj więcej »
Data publikacji: 13-08-2009, Ilość komentarzy: 1

Uprawa buraków ćwikłowych

Burak ćwikłowy pochodzi od buraka nadmorskiego, który w stanie dzikim występuje na wybrzeżach Morza Śródziemnego, w Afryce oraz na obszarach pustynnych i stepach Azji Mniejszej. Gatunki uprawne są już znane od wieków zarówno w celach spożywczych jak ...

czytaj więcej »
Data publikacji: 13-08-2009, Ilość komentarzy: 0

Ogórek w gruncie: o czym należy wiedzieć

Ogórek to roślina jednoroczna, której historia uprawy sięga Starożytnej Grecji i Rzymu dokąd przywędrował ... z Indii. W Polsce pierwsze wzmianki o ogórku pochodzą z XVI wieku. Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie polskiej kuchni bez ogórka - w jakiejkolw...

czytaj więcej »
Data publikacji: 07-08-2009, Ilość komentarzy: 0

Kiedy słońce może być dla rośliny zabójcze

Wszystkie rośliny potrzebują do pełnego rozkwitu odpowiednich ilości wody, słońca i bogatych składników pokarmowych. W różnych fazach wzrostu i rozwoju ta ilość jest większa bądź mniejsza, jednak proporcje pozostają takie same.

czytaj więcej »
Data publikacji: 05-05-2009, Ilość komentarzy: 1