Budujemy karmnik samodzielnie

Data publikacji: 16-01-2017

Cena najtańszego karmnika dla ptaków w sklepie ogrodniczym lub budowlanym to około 20 zł, ale warto zrobić go też samemu. na Ogrodniku dajemy propozycję, która nie jest trudna, a jej materiały też można zastosować z surowców dostępnych w każdym domu.

Karmnik można wykonać samemu Karmnik można wykonać samemu


Ptaki są naturalnymi sprzymierzeńcami Ogrodnika w czasie sezonu letniego, gdyż odżywiając się owadami, niszczą przy okazji szkodniki. Niestety w czasie zimy wiele ptaków ginie z powodu braku pożywienia - możemy im pomóc stawiając karmniki z karmą dla ptaków we własnych ogródkach czy na balkonach. Tu znajdziecie informacje i wskazówki na temat tego, w jaki sposób złożyć karmić zimą ptaki: Ptasia dieta.

Karmnik Karmnik

Narzędzia i elementy potrzebne do budowy karmnika:
- deseczki,
- stara butelka po napojach,
- troszkę cienkiego drutu
- kilka małych gwoździ (min 8 sztuk)
- młotek
- piłka do drewna

Budujemy karmnik:
Deskę dzielimy na trzy części (powstanie z nich kolejno: daszek, podstawka i ściana tylna). Pamiętajmy o tym, aby ściana tylna była dłuższa od butelki. Otwór butelki, z którego wysypuje się pokarm, musi unosić się nad podstawą, a otwór do którego wsypujemy nasiona nie może być przykryty przez daszek.

W środku ściany bocznej wbijamy gwóźdź, na którym opiera się butelka. Gdy skończy się pokarm wystarczy odczepić umacniający butelkę drut, a ją samą tylko lekko odchylić. Aby pokarm się nie wysypywał poza obręb karmnika, zabezpieczamy podstawę małymi deseczkami ze wszystkich pozostałych stron.

Na zdjęciach pokazany został karmik Ogrodnika wykonany ze starych desek i starej butelki. Wszystkie te elementy zostały przeznaczone do wyrzucenia z gospodarstwa domowego. Teraz uzyskały swoje "drugie życie".

« 1 2 »

Komentarze Czytelników:

Data dodania: 2016-09-06 11:30:15 sandra

Pamiętam jak robiłam swój pierwszy karmnik na pracach technicznych, wtedy była to sklejka i kawałki desek. W zeszłym roku pomagałam dzieciom też robić coś takiego do szkoły i wyszło całkiem możliwie. Jeśli jakaś kobieta chcę zrobić to najprościej będzie zbić z deseczek coś takiego http://www.open-youweb.com/jak-zrobic-karmnik/ sama tak robiłam, a jak jest dostępny facet to można zrobić coś lepszego bardziej skomplikowanego.


Skomentuj ten artykuł:

ttt

Gry Mojego Ogrodnika

Puzzle

Prosta gra w układanie puzzli o tematyce ogrodniczej, ekologicznej i turystycznej. Czysta przyjemność :-)

Pamięć Ogrodnika

Gra Pamięć Ogrodnika polega na szybkim kojarzeniu różnych ogrodowych elementów w pary.

Co to za roślina?

Spróbuj zgadnąć, jaka roślina kryje się za zdjęciem, widząc jeden jego fragment.

Segreguj odpady

Potrafisz segregować odpady ? :-) Sprawdź czy dobrze to robisz dzięki małemu testowi ...